Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Колку време барате работа?

 • Пократко од 1 месец (12%)
  (92)
  Коментари (4)

  Коментари

  Montenegro

  kostal

  se nadevam na dobra rabota i ponuda

  Od 1 mesec

 • Од 1 до 3 месеци (19%)
  (142)
  Коментари (8)

  Коментари

  Molat boga da ne najdat rabotnici,90% od oglasite se samo formalnost,i postoi diskriminacija na tie sto baraat rabota i pokraj nivnite pobaruvanja na rabotnite pozicii so niski primanja i si davaat za pravo da manipuliraat vo celost na izborot na rabotnici.

  Za rabota vo Makedoniklja 10 fakulteti da imas zavrswno pak ke rabotis za plata od 12 000

  Rabot vo gernabj

  Rabot vo gernabj

  Bi sakala da imam preporaka

  .

  Ne se javuvaat

  2

 • Од 3 до 6 месеци (12%)
  (87)
  Коментари (2)

  Коментари

  I nikako da najdam vo Kumanovo

  Jebiga

 • Од 6 до 12 месеци (14%)
  (106)
  Коментари (3)

  Коментари

  12 meseci

  11Meseci

  Жално е што повеќе не се ценат годините и искуството во работата. Денешните газди попрво би вработиле помлад, понеискусен за помалку пари со кој може полесно да се манипулира, отколку повозрасен и поискусен кој ги разбира законите. Ако газди, продолжете така. За кратко време ќе има повеќе газди отколку работници.

 • Подолго од 1 година (43%)
  (328)
  Коментари (17)

  Коментари

  Imam 19 god i podolgo od 2 se

  Smaqeno mi je ot sedenje

  поточно 10 години

  Од многу многу апликации само од тројца работодавци имам добиено покана за разговор

  Nikpj ne te ceni ako nemas prijatel vo sekoja firma zosto postojat agencii za vrabotuvane ili biro za vrabotuvane 15 godini aktivno sekoj mesec da se prijavuvas a plus 14 godini stas normalno ke ostaris

  Во Македонија многу тешко се наоѓа работа посебно за луѓето од ромска националност.

  10,5 години

  15g

  8 god

  ние што сме без врски единствено решение ни е да си заминеме од државава

  Nema mesto za site shto sakaat da rabotat.

  10god

  Продавач

  Nikoj ne se javuva

  Sekade e so vrski...

  28godini nemozam da najdam rabota

  So dobra pllata

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде