Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Дали компанијата во која работите ви обезбедува оброк на работното место?

 • Да (25%)
  (743)
  Коментари (30)

  Коментари

  ајвар и љуто пиперче

  graf vo petok

  Dali ima obroci za jadejne

  Мама

  dali ce ima jadejne i smestaj od raboto davacot

  da

  пристоен оброк (главно јадење, салата, супа, десерт)

  не е доволен но сепак е нешто

  Sakam da vlezam vo elem da rabotam

  drekstler maer

  mnogu stabilna kompanija e.

  Da ama nema kvalitet

  во кромберг и шуберт ни дават чорба

  Nemam zborovi za ishranata pojadok vo prva smena i rucek vo vtora smena

  Mn e dobro

  da

  Ftaficka dejnos

  Prekrasen

  Pa kako da vi kazam prezadovolen sum ima jadenje I toa sekoj den raznovidno sto mi e I najbitno

  Vo poslednata firma kaj sto rabotev imase obrok i smetam deka vo sekoj firma treba da ima

  Da

  Да, главниот зима тал

  Obezbeduva kvaliteten obrok

  za meene ke moseli da zapozlat da rabotam na rabotam

  ODLICEN

  DA

  Лоша услуга од ангажираната кујна ,лошо мени

  Da

  Da obavezno

  Zdravo

 • Не (48%)
  (1416)
  Коментари (43)

  Коментари

  Ne 5 pati Ne

  Ne

  Samo kafe od kafemat koj sekojdnevno se rasipuva ili fali kafe, mleko :(

  Nema

  Trebalo bilo da plaka

  никако

  Treba da ima

  би требало, затоа што во Европа - училиштата имаат оброк за наставниците

  Bidejki nema menza

  Ne be bezobrazni

  Ne si nosam od doma ii toa sto go nosam ne mi dozvoluvaat da go izedam kako sto treba te prekinuvaat

  nema potreba

  Nikakvi uslovi me obezbeduva a kamo li obrok haha

  дури и крати од договорената плата

  Не

  Loso

  Не.

  Ne

  Plata ne dava na veme a ne obrok da obezbedi

  Глупост

  Kompanijata. Uste. Da.ni.gi. Skrati.. Platite 14 000

  сами нарачуваме,сами плаќаме

  Zatoa sto n

  Katastrofa

  Ne

  MI GO ISPLAKA VO BRUTO PLATA

  не

  Nema drzava

  Prvpat rabotev vo Euroitali restoran I nemase hrana za vrabotente sramota

  Nr

  Katastrofalni se uslovite za rabotnicite vo makedonija

  nikogas

  Skoro niedna Kompanija ne obezbeduva obrok na rabotnoto mesto. Retki se tie Kompanii !!!

  Zar e potreben????

  Ne

  Ne

  Тие не те пријавуваат, оброк ќе дале, смешки. Ама затоа со платите кои ги даваат ние им обезбедуваме оброк нив... Додека сите не се исселиме од црнава дупка

  Ни го укина делот за надомест - хранарина и не обезбедува оброк на работно место. Не само што не обезбедува туку и бара од вработените да носат од дома храна за да се прослави некој празник.

  Sto e tos

  Katastrofa

  Rabotam vo Germanija

  Ne se pravite ludi vo 70 od kompaniiite nema hrana..

  Opstestvenata ishrana ja ukinaa pred 12,13 godini-Gruevski

 • Не, но сметам дека би требало (27%)
  (781)
  Коментари (13)

  Коментари

  Da se vovede hranarina zadolzitelno za site i privatni i drzavni

  и да има флаширана вода, а не ние да даваме по 200 денари.

  Se lazat

  Ne obezbeduva obrog megutoa treba da go plaka otkoga ne obezbeduva

  Smetam deka

  ? Toa e

  Bidejki e ukinata stapkata HRANARINA...

  Mojata kompanija da e vo moznost, nema da im dade i voda na svoite vraboteni

  Сепак се работи за гигантна фирма

  Pa valjda eden skromen obrok zasluzuvame

  Na moeto rabotno mesto kasier pauza e 20 min. I uste ednas 5min. Za vo wc .Voda ne smeeme da pieme na kasa .Za da postavuvate vakvi prasanja treba da gi znaete uslovite za rabota vo marketite!

  Pa bi trebalo da ima

  Hello, My name is John and I am a Digital Marketing Specialists for a Creative Agency. I was doing some industry benchmarking for a client of mine when I came across your website. I noticed a few technical errors which correspond to a drop of website traffic over the last 6-8 months which I thought I would bring to your attention. After closer inspection, it appears your site is lacking in 4 key criteria. 1- Website Speed 2- Link Diversity 3- Domain Authority 4- Competition Comparison We would be happy to send you a proposal using the top search phrases for your area of expertise. Please contact me at your convenience so we can start saving you some money. In order for us to respond to your request for information, please include your Name, company’s website address (mandatory) and /or phone number. Thanks John Smith johnseomarketing9@gmail.com

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде