Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Како би го дефинирале сопствениот однос кон работата на вашето моментално работно место?

 • Работам повеќе отколку што се бара од мене (35%)
  (348)
  Коментари (23)

  Коментари

  Возач ѕо Д категорија

  Поточно работам повеќе одколку што сум платен

  premnohu

  Baram rabota vo alkaloid

  Решавам електрични, електронски и механички проблеми

  без пари сите работиме

  Samata recenica rabota znaci mora da rabotis da pri donesis za gazdata za da omas na 1 plata ako ne rabotis ili samo si dosol da ti pomibe vreme po dobro jstani fi foma

  .

  B

  Fjfhfh

  Ги извршувам задачите и на другите вработени кои, се чини, доаѓаат само за да им мине времето... Дали сум платена за тоа? Секако дека Не!

  Sakam rabota

  Zatoa sto na samiot oglas pisuva edno na primer"prodavac/ka" a davaat povekje obvrski sto ne e navedeno na samiot oglas i se manipulira so dogovorot. Eden covek da raboti na 10 mesta za edna plata namesto tolku ljuge da se vrabotat.

  Многу повеќе работам, имам одговорности и обврски од тоа што сум плаштена

  i, mala plata, kolku da ne e bez ich!

  И пак џабе. Не вреди чоек да се фокусира за работата затоа што на крајот на денот сопственикот на бизнисот гледа само за личниот интерес и му е гајле за вработените.

  Работата ја подразбирам како главен елемент во животот

  da

  Da

  Za rabota

  I na kraj mi se zablagodarija so neprodolzuvanje na dogovorot a seuste sum na porodilno boleduvanje. Konkretno se raboti za APTIV -Bunardzik

  Jbg

  jas sum dobar rabotnik

 • Посветен сум и високо мотивиран (14%)
  (142)
  Коментари (10)

  Коментари

  Offshore

  Секогаш се трудам да научам нешто повеќе за мојата работа и тоа ме мотивира уште повеќе

  Seriozen sum kon rabotata i precizen.

  Imam raboteno vo FZC 11 oktomvri

  taka treba

  За каква работа станува збор

  Mojata rabota me ispolnuva

  посветен сум целосно на работата

  Rabotam mnogu posveteno kon rabotata i vnimatelno go sledam sekoj detal

  Немам

 • Работам, напредувам и нижам успеси (10%)
  (100)
  Коментари (3)

  Коментари

  Imam raboteno vo FZC 11 oktomvri

  Superr

  F

 • Едвај чекам да си дадам отказ (25%)
  (249)
  Коментари (20)

  Коментари

  podmolni vraboteni, postojano ti prerekuvaat te kodosat a oni se branat nivnite greski ne si gi gledat i sekoj den istite problemi ogovaranje mestenki ne e prijatno da se raboti so niv

  Pred penzija sum

  Поради ниска плата и не е според мојата струка,работам од што морам

  Sakam da odam zaradi plata

  Strasna rabota

  300evra plata

  Nemat nikavo odnesuvajne ima sexualno vosnemiruvane i zakani..

  Zatoa sto zemame minimalna Plata koja ne e dovolna mi za smetki a kamoli za hrana skolovanje na deca obleka I drugo

  Тешко и неплатено минималец за 48 часа

  zasto sakaat da im rabotis za dzabe od ljubov

  Ooo

  Plus neplateni saati .bez k15, bez soodveten odmor,,praznici i vikend ne plateni spored zakon.

  1 година договор на дело, без придонеси

  genterm katastrofa

  mnogu niska plata a rabotam na site mozni pozicii i prodavac i cistacka i kasierka mizerija tom tailor

  КАТАСТРОФА

  I dadov

  Работам и тоа што не е во домен на моето образование, и ја заработувам платата на останатите колеги, бидејки мислат дека во државна институција е клати врата

  Malku sum platen

  Namalena plata na minimalec

 • Работам колку да помине работното време (16%)
  (156)
  Коментари (8)

  Коментари

  Posvetena sum na rabotata i rabotam naporno no ne sum motivirana od pretpostavenite raboram celi 6god vi ista firma no platata mi e katastrofa i toa sum so visoko obrazovanie

  Ne motivirani, nema pokacuvAnje na plata, skratuvanje na overtaj, skratuvanje na 13 plata nema prekuvremeni demotivirani rabotis bez volja gledas kako napeduvaat samo GAZLITE sto im gi zimaat na supervajzorite so eden zbpr KATASSTROFA

  PreM pri i myik

  Za toa i sum platena da rabotam do odredeno vreme normalno go rabotam to so se bara od.mene da se sraboti

  Ne

  .

  Se potesko i potesko mi odi rabotata

  Pa za 14000 denari tolku

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде