Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Кое е најнепристојното прашање на интервју за работа според вас?

 • Дали сте во брак и кога планирате да се земете? (19%)
  (116)
  Коментари (12)

  Коментари

  Za podobar zivot

  Ne

  nesum vo brak nikogas

  Цена?

  Da

  Da

  Da

  i plus baraat da imas 2 fakulteti a ti nudat 20000 plata .Za greota sme!

  vo brak

  Mislam deka ne e potrebno patrasanje

  Deset ijadi evra senen biznus nesum zadovilen id viaa firmi smi sakam e da rabotime

  Vo brak sum

 • Дали имате деца или наскоро планирате да имате? (35%)
  (218)
  Коментари (12)

  Коментари

  Ужас од прашање и дискриминација за жени!

  Непристојно прашање за личен живот со објаснување на работодавецот дека мора да знае дали да инвестира во мене за обука за да во меѓувреме не останам бремена па да треба да бара нов човек. Дискриминација , немотивирачки , поразително , шовинистички...

  Катастрофа прашања а ги поставуваат оние кои плаќаат минимални плати

  vakvo prasanje znaci nema priem

  Sekogas toa prvo go prasuvaat

  многу работодавци нема да вработат жена која има мали деца и која е во план да раѓа

  Imam 1dete

  najglupavoto i najnepristojnoto prasanje

  Imam 3 deca

  imam

  Apsolutno broj 1 najlosho prasanje

  Децата никогаш не треба да бидат предмет на разговор за време на интервју!

 • Дали живеете под кирија или имате стан? (4%)
  (27)
  Коментари (2)

  Коментари

  Imame stan

  sopstveba

 • Зошто ја напуштивте претходната работа? (18%)
  (111)
  Коментари (11)

  Коментари

  Nemam

  Stom sum otisol na intervju vo druga kompanija znaci ima nesto sto ne e vo red so momentalnata

  Oti mi bese nogu ubavo !!

  Зошто го интересира тоа работодавецот? Ако речам дека ме избркаа дали тоа ќе претставува причина да не ме вработи? Сосема депласирано

  Cvetale rozi pa ne znaev sto so niv.

  Zdosadena

  Zatoa sto e Mala platata

  Oti vulgarno i nekulturno se odnesuvaa so se derat i vregaat

  xaxaxa

  Naj iritirano prasane na mojot zivot

  zmk

 • Колку плата земавте на претходната работа? (18%)
  (115)
  Коментари (11)

  Коментари

  15.000

  kolku plata sum zimala i zasto sum napustila

  Bidejki sekoja rabota ne e ista i netreba da bide isto platena ili da se oriengiraat po toa kolku si zemalja.

  4000denaru

  Сметам дека работодавачот каде што аплицирам за работа нема право да ме прашува колку плата сум земал на претходното работно место. Треба да му се важни моите квалиети и компетенции. Инаку сите овие опции се непристојни прашања, во секој случај.

  Непристојно

  Ne smeesh da se orientirash spored prethodna plata, site se borime za podobro utre

  18000 den

  Што е битно....

  Ako sum bila zadivilna ke sum otanela

  Rabotodavacot saka da doznae na koja osnova si ...i prema inf. Sto ke gj kazes da moze da manipuliira so platata so toj ke ja ponudi...ne zemajki vo predvid deka ne se raboti za istoto rabotno mesto rabotni uslovi i kompanijata.

 • Друго (Наведете во коментар) (6%)
  (40)
  Коментари (30)

  Коментари

  Dali si homoseksualec/lezbejka?

  Ako si nevraboten povekje od 5 god togas prasuvaat: Od sto zivees?

  se pogor navedeno

  Ne enža mene prehodnata rabota

  Dali imas seks

  Сите наведени прашања се непристојни и ретко кој работодавач на огласот ја објавува платата на тоа работно место

  Site ovie prasanja sluzat toa HR-ot da ima sto bozemski da raboti, da ne umrat od dosada, bidejki oglasenite pozicii i taka veke se popolneti a oglasot e samo pro forma.

  Дали сте во брак и кога планирате да се земете?

  site prethodni

  Дали си геј

  Сите од горе наведените прашања

  Site gore se legitimni prashanja

  Во брак , без рбота

  Site navedenu

  Со што се занимаваат вашите родители?

  Сите од наведените се непристојни

  koku godini ste

  Kakviplanovi 8mate za nasata

  nema

  dali mozes da rabotis pod " pritisok" ili narotski receno da ti se derat nadglava i da ti vrsat mobing

  Se od gore navedenoto

  Сите горе наведени се непристојни и по Законот за работни односи не се дозволени.

  Што работат твоите родители?

  Зошто не сте се вработиле порано?

  Сите од наведените се непристојни!!

  Мене многу ми интересно што луѓево даваат одговор на поставените прашања наместо да ги коментираат

  Каде се гледате после 10 години во фирмава?

  88888888

  Site prasanja nepristojni

  /

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде