Vrabotuvanje.com - ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА
Сподели
Tweet
Сподели

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА

БИОТЕК Лабораторија претставува прва специјалистичка лабораторија направена по водечки светски стандарди и опремена со најсовремени технолошки апарати од најголемите светски производители на медицинска опрема. Биотек Лабораторија е акредитирана лабораторија според сертификатот за квалитет ISO 15189:2013 и е прва приватна дежурна лабораторија со 3 засебни лиценци за: биохемија - имунологија, микробиологија и молекуларна дијагностика.

БИОТЕК Лабораторија со својот искусен тим   е секогаш во чекор со светските стандарди притоа обезбедувајќи повеќе од 370 анализи од областа на медицинската биохемија (хематолошки,имунолошки,серолошки анализи), микробиологија и молекуларна дијагностика. Ја следиме нашата мисија,  Биотек Лабораторија да е лабораторија за целото семејство се со цел да обезбедиме услуги за пациенти од сите возрасти на едно место. Врвната технологија која ја има нашата лабораторија дава брзи и прецизни резултати, а високо стручниот кадар е гаранција за грижата на здравјето на секој пациент. Континуираната грижа кон пациентите секогаш не мотивира да сме подобри, нудиме можност за земање на примероци со домашна посета и имаме обезбедено пристап за лицата со посебни потреби.

Денес БИОТЕК Лабораторија се издвојува со своите 4 локации во Скопје: Центар, Буњаковец, Кисела Вода и Ѓорче Петров.

Нашата мисија

  • Беспрекорна грижа за пациентите преку врвни лабораториски услуги, базирани на  најсовремена технолошка опрема, високо образовен стручен тим воден од  професори и доктори кои се континуирано достапни за консултација.
  • Стекатата доверба кај повеке задоволни пациенти е воедно и наш мотив да работиме уште подобро и да ги следиме нивните потреби. 

Што им нуди Биотек Лабораторија на вработените?

  • Одлични услови за работа и позитивна  работна атмосфера
  • Можност за континуирано напредување и надоградување
  • Ги охрабруваме вработените да демонстрираат посветеност кон работата, креативност,  градење заеднички тимски цели, меѓусебно помагање и континуирана грижа за пациентите.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде