Vrabotuvanje.com - ЛИОН ДОО Свети Николе
Сподели
Tweet
Сподели

ЛИОН ДОО Свети Николе


За Нас

ШТО ПРАВИМЕ?

ЛИОН од Свети Николе е успешна фирма која има 80-тина вработени, произведува квалитетни кондиторски производи. Лион започна со производство на чоколадо и на чоколаден крем за да подоцна го прошири призводството на бисквити и ситни колачи.

Производствениот процес е со ХАЦЦП и ИСО сертфикат. Производите на ЛИОН се наградени со златни медали на повеќе саеми и манифестации. Освен на домашниот пазар, производите на ЛИОН се продават и во повеќе земји од регионот и Европа. 

Обемот на производство на кондиторски производи годишно e со план за постојан раст и зголемување на производството, освојување на нови пазари и проширување на палетата на производи.

Нема алтернативен текст за сликата

РАБОТНА ЕТИКА

Во ЛИОН вработените се третираатсо достоинство и почит. ЛИОН се среми да ​​обезбеди безбедна работна околина за своите вработени, да се ​​обезбеди фер плата за извршените услуги. ЛИОН се залага за чесност, искреност и интегритет.

Тимот на ЛИОН ги очекува вашите апликации!

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде