Vrabotuvanje.com - АЛКАЛОИД АД
Сподели
Tweet
Сподели

АЛКАЛОИД АД

КОИ СМЕ НИЕ

Алкалоид“ ќе дели за 19% поголема дивиденда споредено со лани - еМагазин
Здравото човечко тело понекогаш буди повеќе од искрена восхит. За нас во „Алкалоид“, постојана инспирација и стремеж е да го заштитиме и да го сочуваме овој скапоцен подарок на природата. Со неуморна страст создаваме производи кои се синоним за врвен квалитет. Постојано инвестираме во нашиот сон за поздрав живот на секој поединец затоа што веруваме дека ЗДРАВЈЕТО Е ПРЕД СÈ. 

„Алкалоид“ AД Скопје е компанија која повеќе од осум децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини и на производство на козметички и на хемиски производи. 

За шест месеци во „Алкалоид“ се вработени 121 граѓанин | МКД.мк

„Алкалоид“ АД е акционерско друштво, во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, козметика и билкарство. Има две подружници во земјава, 18 подружници и 2 претставништва во странство (во Србија, Црна Гора, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, Руска Федерација, САД и Велика Британија). 

Друштвото брои 1.860 вработени во земјата и 560 вработени во подружниците и во претставништвата надвор од Македонија. 

Акциите на „Алкалоид“ се во сопственост на над 5.000 акционери, физички и правни лица.
 

 

 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде