Vrabotuvanje.com - Маркетинг - Скопје - Vrabotuvanje.com

Скопје

Рок за пријавување:

 • Vrabotuvanje.com

 

Вработување.ком, за потребите на свој клиент објавува оглас за

Маркетинг 

Задачи и одговорности:
 • Водење на маркетинг активностите на компанијата
 • Развој на маркетинг стратегија во согласност со компаниските цели
 • Координација на маркетинг и продажни активности
 • Планирање и имплементација на промотивни кампањи
 • Следење и известување на ефективноста од маркетинг комуникациите
 • Поготовка на деловни понуди
 • Блиска соработка со маркетинг и PR агенции
 • Генерирање и аквизиција на нови клиенти
 • Усна и писмена кореспонденција со клиенти
 • Грижа за корпоративните клиенти
 • Градење и одржување на професионален однос со клиентите
 • Развој и одржување на продажната мрежа 
 • Изработка на агенда  и извештај за дневните активности
 • Извршување на дополнителни активности согласно потребите на компанијата
 • Изразени  организациски, комуникациски и презентациски вештини
 • Ориентираност кон остварување резултати
 • Професионалност, одговорност и лојалност
Квалификации:
 • ВСС - Економски факултет 
 • Фокусираност на резултати
 • Аналитичка способност
 • Добри комуникациски и организациски способности
 • Задолжително познавање на Англиски јазик
 • Одлично познавање на MS Office
 • Мотивираност за работа во динамична средина
 • Претходно работно искуство  во продажба ке се смета за предност
 
Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето Аплицирај.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде