Vrabotuvanje.com - Негувателка - Скопје - Приватна установа за социјална заштита на стари лица ВИТА ВЕ

Скопје

Рок за пријавување:

  • Приватна установа за социјална заштита на стари лица ВИТА ВЕ
 
Приватна установа за социјална заштита на стари лица ВИТА ВЕ
Објавува оглас за вработување на
 
НЕГУВАТЕЛКА
На неопределено работно време
Реон: Скопје
 
Поради специфичност на работното место, кандидатите на возраст од 30 до 50 години, ќе имаат предност во процесот на селекција.
 
 
Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование
  • Со или без претходно работно искуство
  • Преферирана старосна граница од 30 до 50 години
 
Профил на личност:
  • Развиени комуникациски способности
  • Посветеност, грижливост и одговорност
  • Љубезност и педантност
  • Мотивирана и стабилна личност
  • Способност за тимска работа
  • Позитивен став
 
 
Сите заинтересирани кандидати ги покануваме да се јават и да закажат термин за интервју.
Лице за контакт: Марика, Телефон: 071 361 150
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде