Vrabotuvanje.com - Готвач - Задар - Restoran Sabunjar
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Задар, Хрватска

Рок за пријавување:

 • Restoran Sabunjar

 

Од самото отворање на ресторанот во 1985, па се до денес, Ресторан "Sabunjar" негува амбиент на традиционална Медитеранска кујна, постигнувајќи статус на еден од најпознатите ресторани во Задар.

Рибен и месен ресторан "Sabunjar", нуди отворена работна позиција во својот тим како:

Готвач

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста позиција
 • Високо ниво на креативност
 • Смисол за модерно декорирање

Личен профил:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Смисол за одржување на ред и хигиена
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти

Ние нудиме:

 • Постојан работен однос или сезонски
 • Обезбедено сместување и храна
 • Работа во смени 8-9 часа
 • Слободен ден во текот на неделата
 • Обезбедена работна дозвола за странски државјани
 • Плата од најмалку 9.000 куни (1.200 евра), по договор

 

Вашите биографии можете да ги испратите електронски преку полето Аплицирај

Контакт тел.: 098 273 644​

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде