Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за продажба HORECA - Штип, Кавадарци, Гевгелија, Струмица - АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за продажба HORECA

Штип, Кавадарци, Гевгелија, Струмица

Рок за пријавување:

 • АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
Фирмата АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
со дејност продажба и дистрибуција на алкохолни пијалоци
објавува
 
ОГЛАС
за работа на позиција
 
Комерцијалист за продажба HORECA
(Познавање на пазарот, хотели, ресторани и кафичи) 
за градовите: Штип, Кавадарци, Гевгелија и Струмица.
 
 
Одговорности и задачи:
 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за унапредување на продажбата
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти
 • Изработка на потребна документација
 • Имплементација на маркетинг програми во објектите
 
Вештини и способности:
 • Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки вештини,
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти и градење однос со потрошувачи
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен
 
Квалификации:
 • ССС/ ВСС
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета како предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување возачка дозвола Б-категорија (активен возач)
 • Напредно ниво на познаење на работа на компјутер (Ms Office, Internet)
 • Познавање на англиски јазик. Познавање на друг светски јазик ќе се смета за предност.
 • Предност имаат кандидатите со место на живеење во погоре наведените градови.
 
Сите заинтересирани кандидати својата Професионална Биографија можат да ја испратат 
електронски преку полето Аплицирај со ЗАДОЛЖИТЕЛНА назнака на апликацијата
„за оглас за Комерцијалисти за продажба HORECA“, 
 
Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде