Vrabotuvanje.com - PHP Developer - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hi-Tech Corporation

 
Компанијата HiTech Corporation има потреба од:
 
PHP Developer
 кој ќе работи на одржување и развој на интерен ERP систем. 
 
 
Потребни знаења и вештини:
 • Основно познавање на PHP, jQuery, MySql, AJAX, XML, CSS, JSON, HTML5
 • Добро разбирање на OOP како и MVC design pattern
 • Познавање на Linux, Codeigniter, Git/Svn ќе се смета за предност
 • Пишување на SQL-кверија
 • Англиски јазик
 • Желба за непредок, учење и самостојно решавање проблеми
 • Приоритет ќе имаат кандидатите со претходно работно искуство во PHP, MySql, jQuery и слично.
Одговорности:
 • Како PHP Developer ќе работите на веб базиран интерен ERP систем кој е составен од повеќе модули (понуди, нарачки, следење на производство, фактурирање итн.)
 • Изработка на модули и нови функционалности
 • Изработка на извештаи
 • Поправки на багови
 • Подобрување на перформанси на системот (кеширање, оптимизација на бавни кверија итн.)
Зошто да работите кај нас?
 • Ќе се стекнете со силно познавање на објектно ориентирано програмирање и ќе работите во најкористениот јазик за изработка на веб апликации
 • Ќе работите на голем систем кој побарува коплексни работни задачи
 • Се користат алгоритми како и сложени SQL-кверија за читање и манупулација со податоци
 • Континуирано учење и напредок во рамките на компанијата
 
 
Сите заинтересирани кандидати да ја испратат својата кратка биографија преку полето Аплицирај.
Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде