Vrabotuvanje.com - Референт за односи со индивидуални клиенти - Гевгелија - Гевгелија - Охридска банка АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за односи со индивидуални клиенти - Гевгелија

Гевгелија

Рок за пријавување:

 • Охридска банка АД Скопје

 

Охридска банка вработува!


Придружете се кон успешниот тим на професионалци, посветен кон издигнување на Охридска банка Сосиете Женерал во референтна банка во односите со клиентите.

Оваа цел може да се оствари само со вистинските луѓе и со вистинскиот тим – преку заедничка работа и градење на тимскиот дух.
Тимскиот дух – нашата прва вредност значи многу повеќе отколку само заедничка работа. Значи формирање цврсти и трајни релации засновани на почитување и доверба.

Професионализмот и иновацијата го дополнуваат тимскиот дух, а вредности кои ги цениме се и одговорноста и посветеноста кон остварување резултати.

Доколку себеси се препознавате во овие вредности, Ве покануваме да станете дел од меѓународна групација со над 150-годишна историја која може да ви понуди работа во динамично опкружување со бројни можности за обуки и развој, на позицијата:

 

РЕФЕРЕНТ ЗА ОДНОСИ СО ИНДИВИДУАЛНИ КЛИЕНТИ – ЕКСПОЗИТУРА ГЕВГЕЛИЈА

 

ГЛАВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:
 • Одлично познавање на производите на Банката и постоечките клиенти
 • Промоција на актуелните производи на Банката
 • Закажување  состаноци со постојани и потенцијални клиенти
 • Собирање на податоци за креирање и ажурирање на досието на клиентот
 • Подготовка на понуда на целосната палета на продукти и услуги на Банката
 • Подготвување на комерцијален предлог за клиентите
 • Одржување постојани контакти со клиентите и следење на нивното задоволството од користење на производите и услугите на банката
 • Подготовка на извештаи
 • Управување на различни видови на трансакции
 • Водење на заостанати наплати
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Високо образование, со предност во областа на економија, финансии и банкарство;
 • Претходно работно искуство од најмалку 1 година на иста или слична позиција;
 • Развиени продажни вештини и техники;
 • Одлично познавање на Aнглиски јазик;
 • Одлично познавање на MS Office ;
 • Тимски играч;
 • Одговорна, прецизна, проактивна личност, ориентирана кон остварување резултати.
 
 
Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат горенаведените услови потребно е да испратат Професионална биографија (CV), најдоцна до 24.05.2018 год. преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака „Апликација за Референт за односи си индивидуални клиенти – Експозитура Гевгелија“. 

Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од Банката во рок од една (1) година.

Напомена:

 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледувани.
 • Само селектираните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде