Vrabotuvanje.com - Магацински работник – Спремач на роба - Скопје - АЛФА ЛАБ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магацински работник – Спремач на роба

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛФА ЛАБ

 

АЛФА ЛАБ ДООЕЛ извоз-увоз Скопјe, Трговско друштво за производство, трговија и услуги, има потреба да вработи:
 

Магацински работник – Спремач на роба

 

 

Потребни квалификации:
 
 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
Одговорности и задачи:
 • Прием и складирање на трговска стока
 • Подредување, грижа и одговорност за производите во магацинот
 • Пакување на роба според наведнеите ставки по фактура и уредно издавања
 • Правење попис и одговорност за залихата на производите
 • Почитување на работното време (од 08:00 до 16:00 часот - работни денови) 
Вештини и способности:
 • Ориентираност кон клиенти и градење однос со потрошувачи
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака „Магацински работник – Спремач на роба”.

Ве повикуваме да се приклучите на нашиот тим. 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде