Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје

АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје со седиште во Индустриска Зона Визбегово, со главна дејност производство на заштитна опрема, има потреба од
 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
 
 
Потребни квалификации:
 • Прием на сметководствени документи за книжење
 • Книжење на влезна и излезна документација и дневна контрола на книжењето на трансакциите 
 • Книжење на денарски и девизни изводи
 • Подготвување на извештаи и поднесоци до Институциите.
 • Комплетно водење на материјално книговодство
 • Квалификации: ВСС - Економски факултет
 • Поседување на најмалку 7 годишно претходно работно искуство на соодветна позиција во производствена компанија
 • Поседување на уверение за овластен сметководител
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на – MS office (word, посебно excel,)
Личен профил:
 • Добри комуникациски способности
 • Организираност и одговорност
 • Способност за логично размислување
 • Способност за работа во динамично опкружување
 • Ориентираност кон клиенти
Ние нудиме:
 • Почетна нето плата во висина од 27.000 денари
 • Пријатна работна атмосфера
 
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “Сметководител”, или да не контактираат на моб: 070/349-807. 
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани. 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде