Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ ка - Скопје - Bushi Resort
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Bushi Resort

 

Поради зголемен обем на работа во претстојниот период,

БУШИ РЕСОРТ СПА има потреба од персонал за работна позиција

Рецепционер/ ка

Потребни квалификации:

  • Завршено образование
  • Одлично познавање на Англиски јазик (сите други јазици се предност)
  • Претходно работно искуство во областа на хотелиерството ќе се смета за предност
  • Познавање на MS Office (Word, Excel, Internet) 
  • Тимска работа
  • Љубезна комуникација со гостите
  • Одговорна, лојална и трпелива личност
     

Ние нудиме работа во тимски ориентирана и професионална атмосфера.

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите користејќи го полето „Аплицирај“ 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде