Vrabotuvanje.com - Доставувач - Скопје - Nelt ST
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Nelt ST

 
Затоа што сте: 
Ентузијасти,
Професионални,
Посветени,
Ја сакате продажбата!
 
Бидете дел од Нелт СТ!
 
Вработуваме:
Доставувач 
 
 
Кои сме ние?
Нелт СТ e дел од Нелт Група, организациски систем со над 3800 вработени, во 11 компании на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и во регионот на потсахарска Африка - во Ангола, Замбија и Мозамбик.
 
Компанијата е основана  во 1998 година со  основна дејност - дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи  за широка потрошувачка. Наши партнери и клиенти се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, SC Johnson, Dr.Oetker, Hipp, Ipek Kagit, Sebapharma, Filippo Berio, Sportex, Natura Siberica.
 
Опис на работната позиција:
 • Испорака на роба на купувачот со доставно возило според фактурата по дефинирана рута за движење на возилата
 • Одржување на хигиена на товарниот простор и кабина на возилото за кое е задолжен
 • Визуелен преглед на секое возило наутро и пријава на сите кварови
 • Задолжувања и раздолжувања на документи товарен лист, фактура, патен налог, документ за роба,повратници...)
 • Помош на нововработените во совладување на задолженијата, процедурите и правилата на работното место и компанијата
 
Услови и компетенци:
 • Основни услови: ССС 
 • Корпоративни компетенци: Професионалност, тимска работа, посветеност, иницијатива, победнички дух
 • Општи компетенци: Задолжитeлно поседување на возачка дозвола Ц категорија
 
Што нудиме?
 • Одлична работна атмосфера
 • Можност за развој преку адекватни развојни планови и тренинг програми 
 • Унапредувања и движењето од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на балканот и на афричкиот континент
 
Доколку сакате да постанете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 25.06.2018 год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV на 
Нелт СТ, ДООЕЛ
ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
 
Запознајте ги дел од нашите брендови:
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде