Vrabotuvanje.com - Хигиеничар/ ка - Скопје - Меѓународно училиште Новa
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хигиеничар/ ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Меѓународно училиште Новa

 
Оглас за вработување на хигиеничар(ка)
 
 
Потенцијалниот кандидат треба да биде организирана личност, способна за тимска работа,  која ќе ги почитува и поддржува училишните политики во однос на безбедност и хигиена. Пожелно е кандидатот да има претходно искуство на слично работно место.
 
 
Работни задолженија:
  • Дневно одржување, чистење и дезинфекција на училишниот кампус,
  • Подготовка на простории за предавање, состаноци, конференции, настани, и др., 
  • Поддршка на останатиот персонал во реализирање на целите на училиштето. 
 
Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование,
  • Препорачливо е претходно работно искуство како хигиеничар.
 
Работни услови:
  • Полно работно време,
  • Работа во смени,
  • Почетен договор на определено време со можност за продолжување.
 
 
Заинтересираните кандидати следниве документи: CV, сертификат за завршено средно образование, други релевантни сертификати може да ги испратат преку полето Аплицирај
 
Краен рок за поднесување на документите е 24 јуни 2018. Избраните кандидати ќе бидат известени и поканети на интервју.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде