Vrabotuvanje.com - Референт за логистика - SCM во производна единица КЕ Elektronik - Кочани - АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Кочани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за логистика - SCM во производна единица КЕ Elektronik

Кочани

Рок за пријавување:

 • АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Кочани
 • Адреса: Унгарска 9, 2300 Кочани
 
Моментално имаме потреба од 1 (едно) ново вработено лице за работно место
 
Референт за логистика - SCM во производна единица КЕ Elektronik
 
 
Одговорности и задачи:
 • Примање, потврда и следење на нарачки од купувачи
 • Спремање на документи за испорака до купувачи
 • Комуникација и координација на нарачките до добавувачи
 • Подобрување на интерен тек на материјали
 • Следење и контрола на залихите во магацин
 • Организирање на оптимален тек на залихи на материјали од влез до излез
 • Подобрување на перформансите и исполнување на таргети
 
Потребни квалификации:
 • Завршено високо образование - Економски факултет
 • Солидно познавање на работа со компјутер, пред се Microsoft Office ( Word, Excel, Outlook… ) 
 • Солидно познавање на англиски јазик - комуникација, читање и пишување
 • Способност за самостојна и тимска работа и работа под притисок со кратки рокови
 • Солидни организациски способности и комуникациски вештини
 
Нудиме:
 • Солидна и редовна плата
 • Постојана обука и стручно усовршување 
 • Пријатна работна атмосфера 
 
 
Вашите апликации ги очекуваме најдоцна до 24.06.2018 година по електронски пат или директно во канцеларијата на оддел за човечки ресурси.
 
 
Напомена:
 • Ќе бидат контактирани само лицата кои ќе влезат во потесен избор.
 • Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат нема да се земат во предвид.

 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде