Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции - Скопје - BTA
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции

Скопје

Рок за пријавување:

 • BTA

 

БТА Македонија е компанија која врши угостителски услуги  на Меѓународен Аеродром Скопје и за свои потреби објавува оглас за вработување на следните позиции: 

 
СЕРВЕР ВО КАФЕТЕРИЈА
 • Средно образование (угостителство, туризам).
 • Со или без работно искуство
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Лојалност, чесност, одговорност и брзина во работењето
 • Одлични комуникациски вештини
 
КЕЛНЕР
 • Средно образование (угостителство, туризам).
 • Работно искуство најмалку 2 години
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Лојалност, чесност, одговорност и брзина во работењето
 • Одлични комуникациски вештини

 

 • Да можат да работат во смени
 
Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената позиција, испратете ни мотивационо писмо со кратка биографија и фотографија преку полето Аплицирај или на aдреса: Меѓународен Аеродром Скопје, ул. Босфор бр. 1 1041 Мралино, Илинден - Р. Македонија, најдоцна до 22 ЈУНИ 2018 год. Ќе бидат контактирани само оние кандидати кои ќе бидат селектирани за интервју.
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде