Vrabotuvanje.com - Возач - Скопје - ЗУР Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗУР Маркет

 

ГРАНДПРОМ-ЗУР дооел има потреба од следната работна позиција

Возач со Ц категорија за превоз на роба за сопствени потреби
 
 
Потребни квалификации:
 • Средно образование
 • 1 години работно искуство
 • Здрава личност; силна и издржлива во работите
 • Брзо учење и познавање на артиклите во Магацинот
 • Возачка дозвола Ц-категорија
 
 
Работни задачи: 
 • Утовар, превоз и дистрибуција на производите по дефинирани релации
 • Водење грижа за техничката исправност на возилото, негова чистота и редовно одржување
 • Водење грижа за исправноста на сигналните уреди, кочниците, работата на моторот и сé што е потребно за исправно вклучување во јавниот сообраќај
 • Контролирање и водење евиденција за потрошувачката на гориво
 • Водење на уреден патен налог со датумот, часот и местото на движење со возилото
 • Водење грижа за исправноста на документите за возилото и стоката која се дистрибуира (сообраќајна дозвола, товарни листови, испратници и друга пропратна документација)
 • Водење евиденција при примопредавање на робата со одговорниот од маркетот
 • Известување за дефекти на возилото кај својот претпоставен
 
Ние нудиме:
 •  Плата 20.000 денари
 
 Вашите биографии (CV) можете да ги испратите преку полето Аплицирај со назнака за вработување на возач

 

Зур маркет

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде