Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје, Куманово, Струмица, Битола, Гостивар - Чеза Комерц ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје, Куманово, Струмица, Битола, Гостивар

Рок за пријавување:

 • Чеза Комерц ДОО

 

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ има потреба од:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

5 (пет) извршители

за Скопје, Куманово, Струмица, Битола, Гостивар

 

Услови:

 • Завршено средно образование, ВСС ќе се смета за предност,
 • Претходно работно искуство од најмалку 3 години во трговија со прехранбени производи во реонот на Скопје
 • Искуство со компјутерска работа, активно работење со MS Office,
 • Возачка дозвола Б категорија (активен возач).

Личен профил:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини,                
 • Мотивирана и стабилна личност,
 • Флексибилност за работа на терен,
 • Способност за индивидуална и тимска работа,
 • Деловна култура.

Одговорности и задачи:

 • Позиционирање и грижа за производите во продажните објекти,
 • Развивање и одржување на односите со клиенти,
 • Грижа за пласман на производите, се со цел за подобрување на нивна продажба,
 • Генерира и проследува нарачки до производителот.
 
Вашата професионална биографија (CV) и писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Аплицирај со задолжителна назнака на апликацијата “За оглас за Комерцијалист".
 
Напомена:
Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во огласот да не аплицираат.
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде