Vrabotuvanje.com - Техничар за известување на податоци за квалитет - Кичево - Ки Сејфти Системс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за известување на податоци за квалитет

Кичево

Рок за пријавување:

 • Ки Сејфти Системс

За подобрување на нашиот тим во Кичево, ние сме во потрага по: 
 

Техничар за известување на податоци за квалитет

 

Задачи: 

 • Организирање и координација на известувањата  на податоците од квалитет со КСС Кичево
 • Координирање, спроведување, уредување и анализа на податоци за квалитет за известување на фабриката.
 • Собирање на релевантни податоци за квалитет
 • Прилагодување и имплементација на предодредени податоци за квалитет.
 •  Формулирање и имплементација на податоци од квалитет за внатрешна употреба на KSS.
 •  Прибирање и собирање на податоци за квалитет со користење на KSS Reporting.
 •  Дистрибуирање на извештаите за квалитет до седиштето навремено.
 •  Подготвување на дневни, неделни и месечни извештаи за квалитет и изготвување на еден главен извештај за Одделот за квалитет.
 •  Идентификација на значајни KPI за оценување на процесите во квалитет.
 • Администрирање на папките од квалитет во K: \ QUALITY: датотека.
 •  Подготовка на евалуација на менаџментот (преглед).
 •  Обука на нови вработени според претходно определен план за обука за податоците во квалит.
 • Преведување на документација

Предуслови:

 • Степен од технички универзитет или средно училиште - со соодветно техничко искуство
 • Претходно соодветно искуство (претпочитана автомобилска индустрија најмалку 1 година)
 • Добро познавање и користење на компјутер
 • Одлично познавање на MS-Office(напредно ниво на Excel и Power Point)
 • Познавање на CAQ Software.
 • Спозобност за синтетизирање на податоците (информации)
 • Комуникациски вештини и тимска работа
 • Самоорганизација
 • Способност и добро фокусирани, да обрнат внимание, отпорност на вознемирувачки фактори, независност / автономија
 • Англиски јазик – напредно ниво

 

Ве молиме испратете ја Вашата апликација за работа на македонски и англиски јазик електронски преку полето Аплицирај
Контакт телефон: +389-45-273-913​ Олгица
 
Ки Сејфти Системс Македонија ДООЕЛ Кичево
ТИРЗ Кичево, 6250 Кичево, Македонија

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде