Vrabotuvanje.com - Маркетинг специјалист - Скопје - Неуромедика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг специјалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Неуромедика

НЕУРОМЕДИКА, Првата приватна поликлиника во Р. Македонија која успешно работи веќе 25 години, објавува оглас за следната работна позиција:
 

МАРКЕТИНГ СПЕЦИЈАЛИСТ

1 (извршител)
 
Kвалификации:
 • ВСС, Економски Факултет – насока маркетинг
 • Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office пакет програми
 • Одлично познавање на Англиски Јазик
 • Возачка дозвола Б-категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Интернет маркетинг, маркетинг на социјални медиуми
 • Управување и координација на маркетинг стратегии, рекламни и промотивни активности
 • Планирање на социјалните медиуми, интернет и директни маркетинг кампањи
 • Изработка на маркетинг активност во рамките на договорениот буџет
 • Одржување врски со медиумите и рекламирањето, креирање маркетинг презентации
 • Комуникација со дизајнери и печатници
 • Соработка со останатите сектори
 • Поднесување на тековни извештаи
 
Личен профил:
 • Добри организациски, комуникациски и аналитички вештини
 • Способност за анализа на проблеми, логично расудување и предлагање на решенија
 • Доверлива и одговорна личност, ориентирана кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност, упорност и енергичност
 • Креативност и прецизност 
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 
 
Кандидатите потребно е да го достават своето CV (кратка биографија на македонски јазик со фотографија), преку полето „Аплицирај“ со назнака на позицијата за која аплицирате.
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде