Vrabotuvanje.com - Store manager - Скопје - Нени Компани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Нени Компани

 
КРЕИРАМЕ КВАЛИТЕТЕН ПРОДАЖЕН ТИМ – “Store manager”
 
Дококу се чуствувате спремни да бидете лидер на професионален и успешен тим, и да имате можност и практично да го примените своето знаење и искуство во менаџирање во директна продажба, аплицирајте за “Store manager” во бутикот кој наскоро треба да се отвори - City Fashion Woman во Скопје Сити мол, каде ке бидат застапени облека и аксесоари од светски познати брендови како Michael Кors, Furla, Versace jeans, Emporio  Armani, Armani Exchange, Fracomina, JOOP!... 
 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование
 • Работно искуство (минимум една година во иста или слична дејност)
 • Солидно познавање на Англиски јазик, предност познавање и на дополнителен странски јазик
 • Солидно познавање на MS Excel и MS Word
 • Одлични комуникациски и лидерски вештини
 • Позитивност и енергичност
 
 
Работни обврски:
 • Селекција и координација на тимот и директна вклученост во продажба на високо квалитетна и брендирана женска облека и аксесоари
 • Мотивација и водење на тимот кон остварување на успешни резултати
 • Учество во планирање и квалитативен придонес во продажбата
 • Евиденција на документи во малопродажба
 • Прием и изложување на роба
 • Тимска работа и позитивност
 • Координација и организација за одржување на високо нови на хигиена на малопродажниот објект
 
 
Услови за работа:
 • Можност за работа во одлични услови
 • Основна плата, со дополнителна мотивација согласно продажниот резултат
 • Бесплатна обука од реномирана македонска консултантска компанијa
 
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “Store manager”.
 
Напомена: Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде