Vrabotuvanje.com - Менаџер за продажба - Кавадарци - Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за продажба

Кавадарци

Рок за пријавување:

 • Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци

 

Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци поради проширување на својот тим објавува оглас за вработување на:

МЕНАЏЕР ЗА ПРОДАЖБА


 

Профил на кандидатот:

 • Образование – ВСС Економски факултет;
 • Минимум 3 години работно искуство во продажба;
 • Одлично познавање на Microsoft office (excel, word, power point);
 • Познавање на англиски јазик;
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Одлични комуникациски и организациски вештини; ➢ Способност за преговарање, убедливост и градење однос со потрошувачи;
 • Лидерски и аналитички вештини;
 • Организираност и одговорност кон доверените работни задачи;
 • Флексибилност, проактивност и лојалност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа.

Опис на работно место:

 • Координација и менаџирање на продажниот тим на компанијата;
 • Работа со постоечки, клучни клиенти и продажба на територијата на Македонија; ➢ Одговорен за постигнување на продажните планови и унапредување на продажбата согласно пазарните можности;
 • Стратешко планирање, предлагање, следење и анализирање на плановите и трошоците за продажба;
 • Истражување на карактеристиките на пазарот за побарувачката за постоечките и нови производи;
 • Ги следи продажните трендови на пазарот;

 

Напомена:

Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до 31.08.2018 година.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју.

Дополнителни информации: 

Компанијата Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци нуди одлични услови за работа со атрактивен пакет на наградување и бонуси, како и овозможување посета на обуки за професионална надоградба. 

Вашата професионална биографија можете да ја доставите електронски преку полето Аплицирај.

Тел.за контакт: 043/550-200 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде