Vrabotuvanje.com - Графички работник - Машинец - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички работник - Машинец

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 
 
Арт Принт Студио, има потреба да вработи:

ГРАФИЧКИ РАБОТНИК –МАШИНЕЦ и ОФФСЕТ МАШИНИСТ
(ШТАНЦАЊЕ, ВИТКАЊЕ, СЕЧЕЊЕ НА ГРАФИЧКИ НОЖ)
 
 

Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од машинец во печатница со оффсет машини, машини за доработка, плотери ...
 

За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес за работа со машини, напредување и отклонување на дефекти
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата
 • Отклонување на дефекти
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја
 
 
Лицето ќе ги има следниве задачи:
 • Да рабoти на штанц машина графопрес, златотиск-Графопрес, МБО машина за виткање, Сечење на графички нож.
 • Превентивно да ги одржува во работна кондиција машините.
 • Помош и работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата
 • Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем.
 • Плата 25000денари за лице кое има искуство, со планирано зголемување на платата (за Оффсет машинист).
 • Плата 22000денари за лице кое има искуство, со планирано зголемување на платата. (за Графички работни-Машинец)
 • Плата 20000денари за лице кое има искуство, со планирано зголемување на платата. (за Графички работни-Машинец)
 • Плата 18000денари за лице кое нема искуство, но има афинитети за работа со машини, со планирано зголемување на платата. (за Графички работни-Машинец)
 

Вашето CV пратете го преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака „ГРАФИЧКИ РАБОТНИК - МАШИНЕЦ”.

Општи правила за аплицирање:
Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
Назнака на позиција за која се аплицира.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде