Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - Хантерс ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

  • Хантерс ДООЕЛ Скопје

Друштво за производство услуги и трговија ХАНТЕРС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје, за реномирана компанија од Скопје, во функција на отворање на нов Дом за грижа на стари лица, има потреба од

Медицинска сестра

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат општите услови, предвидени со Законот за здравствена заштита:

  • да е државјанин на РМ,
  • да е полнолетен,
  • завршено СМУ 
  • положен стручен испит (државен),
  • поседување на работно искуство
  • познавање на работа со компјутер


Работното време е 40 часа неделно во три смени.

Нудиме солидна плата.

Заинтересираните кандидати да достават своја пријава со податоци за контакт - кратка биографија (CV) преку полето Аплицирај, по што ќе бидат повикани на дополнителен разговор во процесот на селекција и избор.

Напомена:

  • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
  • Сите пристигнати професионални биографии ќе се третираат со максимална доверливост

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде