Vrabotuvanje.com - Претставник за продажба - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Претставник за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

Вработување.ком, за потребите на својот клиент  - малопродажен објект за гардероба инспирирана од Блискиот Исток, објавува оглас за регрутирање потенцијални кандидати за позицијата:

 

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА

 

ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ:

 

  • Секојдневно комуницирање со посетителите – клиентите
  • Позитивен однос кон клиентите, следење на нивните потреби и барања
  • Препорачување производи на клиентот и давање совети за нивно користење

 

ПОТРЕБНИ СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

 

  • Одлично развиени комуникациски и презентерски вештини
  • Ориентираност кон одржување добри релации со клиенти
  • Пожелно е искуство во продажба, но не е задолжително
  • Минимум ССС
  • Пожелно познавање на англиски јазик

 

ШТО НУДИМЕ:

 

  • Вработување со полно работно време
  • Работно време од понеделник до петок, од 12 до 19 часот и сабота од 11 до 16 часот

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај,
со назнака за позицијата “Претставник за продажба​”, 
најдоцна до 20.08.2018 година.​

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контакти
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде