Vrabotuvanje.com - Фармацевски техничар - Франгово - Франгово - ЕУРО-ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевски техничар - Франгово

Франгово

Рок за пријавување:

  • ЕУРО-ФАРМ

Се бара фармацевстки техничар за работа во аптека со положен стручен испит.
Фармацевтската компанија ЕУРО-ФАРМ е основана во средината на 2000-та година, кога во Скопје е отворена првата аптека од ланецот аптеки ЕУРО-ФАРМ. Од тогаш до денес евидентен е постојан подем во развојот и унапредувањето на компанијата. Денес Еуро-фарм е компанија во чии склоп влегуваат 87 аптеки ширум Македонија и веледрогерија која е високорангирана според прометот со лекови на територијата на Р.Македонија. Бројот на вработени исто така е во постојан пораст. Во нашата компанија моментално се вработени 390 лица од најразличен профил (180 од нив се дипломирани фармацевти а останатите се фармацевтски техничари и друг технички персонал).

Активно сме вклучени и во подршка на научните и културните настани во Р.Македонија преку подршка на социо-хуманитарни акции и институции.

Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција:

Фармацевски техничар за Франгово
 

Потребни квалификации:
  • ССС – со положен стручен испит
  • Претходно работно искуство во аптека ќе се смета како предност
  • Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office

Посакувани карактеристики:
  • Развиени комуникациски вештини
  • Стручност и елоквентост
  • Организирана и одговорна личност 
  • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе
  • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи
  • Позитивен став
 

Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа преку полето Аплицирај, со назнака за работа во аптека.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде