Vrabotuvanje.com - Продавач/ка - Тетово - New Yorker
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Тетово

Рок за пријавување:

 • New Yorker

 

 

Si një kompani e suksesshme e modës për të rinj, NEW YORKER është e përfaqësuar në mbarë botën me 1000 filiale në 40 shtete dhe po rritet
vazhdimisht. Me një ekip prej rreth 18,000 punonjësish, ne punojmë me ritmin e kohës dhe vlerësojmë një marrëdhënie miqësore. Përmes
pasionit tonë për modën, spontanitetit dhe shpejtësisë sonë, ne kemi qenë një pjesë solide e modës për mbi 40 vjet. Bëhuni pjesë e stafit tonë!
Gjatë hyrjes në treg, ne po kërkojmë për filialin në Tetovo:
 

PUNONJËS / PUNONJËSE NË SHITJE (M/F)


PUNA JOTE:
 • Këshillimi i klientëve dhe shitja
 • Kryreja e veprimeve me arkën
 • Kujdesi dhe prezantimi i mallrave
 • Trajtimi i indikatorëve / shifrave të biznesit
PROFILI YT:
 • Formim profesional në fushën
 • Përbën përparësi përvoja në sektorin e shitjeve me pakicë
 • të tekstileve
 • I orientuar ndaj klientëve dhe shërbimeve
 • Fleksibilitet dhe angazhim
 • Aftësi për të punuar në grup dhe forcë komunikimi
 • Prirje për modën dhe identifikimi me NEW YORKER
 
OFERTA JONË:
NEW YORKER ju ofron një mjedis pune tërheqës me sfida emocionuese dhe mjaft hapësirë për idetë tuaja. Përveç ofertave dhe
përfitimeve interesante të punonjësve, juve ju pret një staf i hapur dhe dinamik me hierarki të sheshtë dhe rrugë të shkurtra vendosjeje.
A e kemi zgjuar interesin tuaj? Atëherë presim me kënaqësi aplikimin tënd online duke dhënë datën më të parë të mundshme të fillimit
të punës si dhe idenë tënde mbi pagën.
 

Како успешна компанија за мода за млади, NEW YORKER е застапена во целиот свет со 1.000 филијали во 40 земји и таа постојано расте. Со тим од околу 18,000 вработени работиме во чекор со пулсот на времето и го цениме пријателскиот однос. Преку нашата страст за мода, нашата спонтаност и брзина успеавме да бидеме составен дел на светот на модата повеќе од 40 години. Станете дел од нашиот тим!

Поради влегувањето на пазарот, бараме лица за следните позиции во нашите филијали во Тетово:
 
ПРОДАВАЧ (М/Ж)
 
ТВОИТЕ РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Советување на купувачите и продажба
 • Работа на каса
 • Одржување и изложување на стоките
 • Работа со оперативни индикатори
ТВОЈОТ ПРОФИЛ:
 • Завршено средно економско образование
 • Работно искуство во малопродажба на текстил
 • Ориентиран кон купувачите и услуги за купувачите
 • Флексибилност и посветеност
 • Способност за тимска работа и комуникативност
 • Афинитети кон модата за идентификување
 • со NEW YORKER
 
ШТО НУДИМЕ:
NEW YORKER нуди атрактивна работна средина со возбудливи предизвици и голем простор за реализација на сопствените идеи.
Освен интересните понуди за вработените и социјални бенефиции, овде те очекува отворен и динамичен тим со хоризонтална
хиерархија и брза координација. Дали ве заинтригиравме? Во тој случај со нетрпение ја очекуваме вашата онлајн апликација со
наведување на најраниот можен датум за почеток со работа и очекувањата за плата.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде