Vrabotuvanje.com - Послужувач на храна за училишни кујни - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Послужувач на храна за училишни кујни

Скопје

Рок за пријавување:

 • Специјал

СПЕЦИЈАЛ е пекарско - слаткарска фирма со 20 годишна традиција и искуство, објавува оглас за работна позиција:
 
Послужувач на храна за училишни кујни
 
 
 
Опис на работното место:
 • Се грижи за работењето на кујната согласно законските прописи и стандардите на Друштвото;
 • Се грижи за праќање на нарачки за нова роба
 •  Послужување на готова храна;
 • Се грижи за редот и хигиената во училишната кујна
 • Се грижи за оптимални залихи на суровини и производи
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Комуникативност, љубезност и педантност
 • Способност за тимска работа

Друштвото нуди:
 • Континуирано усовршување во сите области (стручни, индивидулни,..)
 • Соодветна финансиска компензација
 • Динамична и интересна тимска работна средина
 
Работата се одвива во 1 смена.

 

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија преку полето Аплицирај.

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде