Vrabotuvanje.com - Оффсет машинист - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оффсет машинист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 

Арт Принт Студио, има потреба да вработи:
ОФФСЕТ МАШИНИСТ


Опис на работата и работните задачи:

 • Арт Принт Студио има потреба од ОФФСЕТ машинист за во печатница со работно искуство.


Машина за опслужување РОЛАНД 304ка

 • Wekotron
 • CPL quick plate clamps
 • RCI control center
 • enhanced plate, blanket and Print cylinder
 • Automatic sheet size setting and substrate thickness setting
 • Technotrans dampening solution preparation
 • automatic blanket and ink roller wash unit
 • IR Dryer
 • cardboarguide
 • Perfecting 2/2
 • powder extraction
 • MABEG stream feeder
 • Suction tape feed board with sheet slow-down
 • Register control for Circumference and side (lay) register
 • Quint Speed compensation inking and dampening unit
 • MABEG stream feeder


За таа цел потребно е лицето да поседува:

 • Особен интерес за работа со машини и нивно редовно чистење и одржување
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја

За оффсет машинист со искуство плата 30000 денари.

Вашето CV пратете го преку полето Аплицирај со задолжителна назнака „Машинист”.

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позиција за која се аплицира.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде