Vrabotuvanje.com - Продажен персонал - Штип - Штип - Друштво за трговија КИТ-ГО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен персонал - Штип

Штип

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија КИТ-ГО ДООЕЛ

 

Кит-Го маркетите денес претставуваат синоним за брзорастечки ланец маркети, којшто во фокусот на својата работа го имаат поставено потрошувачот и неговите секојдневни потреби.

Со брза развојна динамика заснована на цврсто поставена стратегија и цели, Кит-Го маркети во период од 23 години се изгради во препознатлив бренд во малопродажбата, како и лојален, модерен и квалитетен ланец маркети во Источна Македонија. Денес, Кит-Го го дефинира лојалниот однос кон купувачите и квалитетната услуга. 

Во тимот на Кит-Го, во Кит-Го маркети и Тера маркети, во подрачјето на град Штип имаме потреба од: 

Продажен персонал

 

Работни обврски:

 • Грижа за уреденоста во маркетот во согласност со стандардите и насоките на работодавачот
 • Извршување на административни задачи
 • Помош во подготовка на извештаи
 • Совет и помош на клиентите при избор на производ
 • Следење на залихи и задолжување на производи
 • Пополнување и уредување на полици

Од Вас очекуваме:

 • Најмалку средно образование
 • Основни познавања на работа со компјутер и Microsоft Office пакетот
 • Квалитет на услуга
 • Почитување на хигиенски правила
 • Комуникативност, динамичност и самостојност
 • Желба за работа во тим
 • Мотив за унапредување во кариерата
 • Лојалност

Ви нудиме:

 • Работа во уредно и пријатно окружување
 • Вкупно 40 работни часови во неделата
 • Систем на награди


Вашето CV Ве молиме да го испратите електронски преку полето Аплицирај.
Краен рок на доставување апликации е 24.10.2018г

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде