Vrabotuvanje.com - Комерцијален референт и Коресподент - Скопје - Окитекс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијален референт и Коресподент

Скопје

Рок за пријавување:

  • Окитекс

 

Окитекс ДОО Скопје у.50 Дивизија бр.12 општина центар Скопје има потреба од
 
Комерцијален референт во сектор извоз – увоз


Потребни квалификации:

  • ССС / ВСС
  • Активно познавање на Германски јазик
  • Со или без работно искуство

 

Коресподент - преведувач во сектор извоз – увоз

 

Потребни квалификации:

  • ССС / ВСС
  • Активно познавање на Германски јазик
  • Со или без работно искуство

 

Работното време е од 08:00 -16:00 часот, согласно Законот за работни односи за работно време.

Доколку Ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас испратете го Вашето CV преку полето Аплицирај,
или по пошта на ул.50 Дивизија бр.12 Скопје.

Лице за контакт: Розита Јорданова Илчова 02/3296-235; 071/259-162
Рок за аплицирање 10 (десет) работни дена, изборот ќе се врши согласно член 23, став 2 од ЗРО.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде