Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Штип, Радовиш, Струмица - Euro Tools
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Штип, Радовиш, Струмица

Рок за пријавување:

 • Euro Tools

 

EURO TOOLS – СКОПЈЕ, Компанија со основна дејност продажба и дистрибуција на материјали, алати и опрема за заштита при работа, има потреба да вработи:
 
 
КОМЕРЦИЈАЛИСТ
(за реонот Штип, Радовиш и Струмица)
 
 
Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета како предност
 • Возачка дозвола  Б – категорија, активен возач

Одговорности и задачи:

 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата
 • Развивање и одржување на односите со клиентите
Очекувани вештини и способности:
 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамична, иницијативна и насочена кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен
Ние нудиме:
 • Обука на кандидатите
 • Можност за професионален развој и унапредување
 • Службено возило
 
Доколку сте комуникативни, ориентирани кон остварување на резултати и сакате да работите со купувачи, Ве молиме пријавите со Ваша биографија (CV) да ги испратите преку полето Аплицирај со назнака на апликацијата за „Комерцијалист”.
 
Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведениве услови, ќе бидат контактирани!
Апликациите без назнака НЕМА да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде