Vrabotuvanje.com - Работници во производство - помошници - Скопје - Пекабеско АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници во производство - помошници

Скопје

Рок за пријавување:

  • Пекабеско АД

 

ПЕКАБЕСКО АД
ул 10 бр.44 Кадино,Илинден

АКO САКАТЕ ДА БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА УСПЕШНА КОМПАНИЈА

Производителот на сувомеснати производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на целите Ви ги нуди  слободниве работни позиции:


РАБОТНИЦИ ВО ПРОИЗВОДСТВО     

РАБОТНИК  НА МАШИНА КУТЕР - ПОМОШНИК
РАБОТНИК  НА МАШИНА ПОЛНИЛКА - ПОМОШНИК
РАБОТНИК  НА МАШИНА ЗА МАСИРАЊЕ И ТАМБЛИРАЊЕ- ПОМОШНИК
РАБОТНИК  НА МАШИНА ЗА  КОНЗЕРВИРАЊЕ- ПОМОШНИК


Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • минимум ССС
  • со и без работно искуствo  
  • не за паковно одделение 
  • трудољубиви со желба за работа
  • способност за тимска работа 


За помошници работници - работниот однос се склучува на одредено време 3 месеци со можност за продолжување
Вкупни примања на помошници работници изнесуваат 18.000,00 ден , плус хранарина и превоз
Работата е во три смени кои се менуваат неделно, а неделното работно време изнесува 40 часа

Избор ќе се изврши во рок од 20 дена по истекот на рокот за пријавување  во зависност од бројот на пријавените кандидати.

Испратете го вашето CV ( молба ) преку полето Аплицирај.

Апликациите да се достават заклучно со 20.10.2018 година.

Ќе бидат контактирани кандидатите  кои ги задоволуваат критериумите.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде