Vrabotuvanje.com - Работници во производство - сменоводители - Скопје - Пекабеско АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници во производство - сменоводители

Скопје

Рок за пријавување:

  • Пекабеско АД

 

ПЕКАБЕСКО АД
ул 10 бр.44 Кадино,Илинден

АКO САКАТЕ ДА БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА УСПЕШНА КОМПАНИЈА

Производителот на сувомеснати производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на целите Ви ги нуди слободниве работни позиции:


РАБОТНИЦИ ВО ПРОИЗВОДСТВО     

РАБОТНИК НА МАШИНА КУТЕР - СМЕНОВОДИТЕЛ
РАБОТНИКА  НА МАШИНА ПОЛНИЛКА - СМЕНОВОДИТЕЛ
РАБОТНИК  НА МАШИНА ЗА МАСИРАЊЕ И  ТАМБЛИРАЊЕ - СМЕНОВОДИТЕЛ
РАБОТНИК  НА ЛИНИЈА ЗА КОНЗЕРВИРАЊЕ - СМЕНОВОДИТЕЛ

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • минимум ССС
  • минимум 4 години работно искуство на соответната  машина во сувомесна  или друга прехрамбена  индустрија 
  • не e за паковно одделение
  • трудољубиви со желба за работа
  • способност за тимска работа 


За  сменоводители - работниот однос се склучува на одредено време 3 месеци со можност за продолжување
Вкупни примања на раководители на смени е 27.000,00 ден, плус хранарина и превоз
Работата е во три смени кои се менуваат неделно, а неделното работно време изнесува 40 часа

Избор ќе се изврши во рок од 20 дена по истекот на рокот за пријавување  во зависност од бројот на пријавените кандидати.

Испратете го вашето CV ( молба ) преку полето Аплицирај.

Апликациите да се достават заклучно со 20.10.2018 година.

Ќе бидат контактирани кандидатите  кои ги задоволуваат критериумите.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде