Vrabotuvanje.com - Продавачи на месо и производи од месо во маркет - Скопје - Рамстор Македонија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавачи на месо и производи од месо во маркет

Скопје

Рок за пријавување:

  • Рамстор Македонија

Рамсторе, кој во Македонија започна со работа во 2005 година е дел од Мигрос Тиџарет А.Ш, најголемиот ланец на маркети во областа на меѓународните маркети за малопродажба.

Како резултат на успешната работа и квалитетната услуга во малопродажниот сектор на Македонија во последните 12 години, а во насока на својата мисија и визија денес Рамстор ги нуди своите услуги во 7 различни градови низ Македонија со вкупно 25 маркети на вкупна површина од 22,100 m2.

Рамсторе Македонија моментално е во потрага по кандидати кои ќе работат во интернационално динамично опкружување:

Продавачи на месо и производи од месо во маркет

 

Успешниот кандидат треба да поседува:

  • Завршено средно образование
  • Работно искуство во месара
  • Познавање на категории на месо
  • Желба за работа и унапредување
  • Љубезност и комуникативност
  • Личност во која може да се има доверба

 

Компанијата Ви нуди:

  • Основна плата +минат труд+бонуси
  • Континуирано усовршување во областа со постојани обуки
  • Работа во добри услови под високи стандард


Биди и ти дел од семејството Рамсторе!


Доколку ги имате горенаведените карактеристики, испратете ни ја Вашата биографија на: hr@ramstore.com.mk или донесете ја во некој од нашите Рамсторе маркети најдоцна до 17.10.2018 година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде