Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за градежни работи (ж/м) - Скопје - STRABAG AG
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за градежни работи (ж/м)

Скопје

Рок за пријавување:

 • STRABAG AG
Затоа што успехот може да дојде само со заеднички сили.
Како Европски технолошки концерн за градежни услуги, СТРАБАГ годишно гради илјадници објекти ширум светот, при што, на вистинското место и во вистинското време, ги ангажира вистинските луѓе, градежни материјали и машини. Без тимска работа – надвор од географските граници и области – сето ова не би било можно. Станете дел од нашиот тим!
 
Во секторот на Нискоградба - Стрaбаг АГ Подружница Скопје бараме соработник/чка за работа на проектите во Македонија на позиција:
Комерцијалист за градежни работи (ж/м)
(Job-ID: req22886)

Задачи:
 • Самостојно, одговорно и коректно извршување на сите економски/комерцијални задачи (проверка и прокнижување на фактури, фактурирање, следење на месечните биланси на градилиштата, управување со отворени побарувања, итн.)
 • Редовна анализа на планираните и остварените трошоци и работи
 • Активна соработка при изготување на извештаи и прогнози во врска со учинокот и резултатот
 • Одговорна проверка на договори и градежна документација во договор со шефот на градилиште
 • Подготвеност за работа во различни градови во Македонија во зависност од проектот
Квалификации:
 • Образование од економска насока (завршен Економски факултет или виша школа)
 • Најмалку 2 години работно искуство на иста или слична работа
 • Добро познавање и активна употреба на Pantheon
 • Знаење и активна употреба на англискиот јазик
 • Добро познавање на MS Office и сеопфатни знаења од струката
 • Возачка дозвола Б категорија – активен возач
 • Самоиницијатива и само-исполнување на обврските

Ви нудиме разновидна и динамична работа, можност за екстерна и интерна едукација, шанса за понатамошно лично усовршување и адекватна заработка во согласност со Вашето искуство и залагање.
 
Вашата пријава со комплетна документација, можете да ја испратите електронски преку онлајн образецот на нашата веб страница, најдоцна до 31.10.2018 година:
www.strabag.com (Рубрика Кариера/“Пријави се“/Ид. бр. на работното место req22886)
 
STRABAG d.o.o., Milena Nikolić, Human Resource Consultant, Milutina Milankovića 3b, 11070 Novi Beograd
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде