Vrabotuvanje.com - Специјалист за социјални медиуми - Скопје - Клип Медиа Груп ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за социјални медиуми

Скопје

Рок за пријавување:

 • Клип Медиа Груп ДООЕЛ


Друштво за трговија и услуги КЛИП МЕДИА ГРУП ДОО Скопје објавува оглас за:

Специјалист за социјални медиуми

Одговорности:
 • Креирање и одржување на профили на социјални медиуми (Facebook, Twitter, LinkedIn, VKontakte, итн.);
 • Креирање на содржини (текст, слики или видео) за социјални медиуми;
 • Креирање и мониторинг на кампањи за социјлни медиуми;
 • Истражување на трендови и соодветна адаптација на комуникацијата;
 • Изработка на извештаи;
 
Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:
 • Искуство од најмалку 2 години на слична позиција;
 • Одлично владеење на англиски јазик;
 • Одлични комуникациски вештини;
 • Ориентираност кон остварување на резултати;
 • Желба за професионална надградба и континуирано учење;
 • Подготвеност за работа во смени или викенд;
 • Познавање на Google AdWords ќе се смета за предност.
 
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат преку полето Аплицирај со назнака на позицијата за која се аплицира.
Само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани за интервју.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде