Vrabotuvanje.com - Copywriter & Social media manager - Скопје - Р3 Инфомедиа
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Copywriter & Social media manager

Скопје

Рок за пријавување:

 • Р3 Инфомедиа

Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на брендовите Златна книга и Маркетконект вработува 2 кандидати на позицијата:
 
Copywriter & Social media manager
 
 
Опис на работни обв рски и одговорности: 
 • Креира содржина за Direct mailing и изработува и испраќа Newsletter-и;
 • Учествува во подготовка на промотивни кампањи на социјални медиуми;
 • Учествува во изработка на веб страни;
 • Комуницира со клиенти (телефон, емаил, состаноци);
 • Изработува неделни и месечни извештаи, и редовно предлага подобрувања.
 
Потребни квалификации и вештини на идеалните кандидати:
 • Најмалку 1 година работно искуство во креирање содржини за дигитален маркетинг;
 • Познавање од областа на интернет маркетинг;
 • Пасија за онлајн маркетинг, нови технологии и интернет трендови;
 • Познавање на HTML, Photoshop CC – основно ниво;
 • Искуство во изработка на веб страни ќе се смета за предност.
 
Ви нудиме:
 • Работа во динамична средина со можност за професионален развој и надоградба;
 • Заработувачка базирана на квалификации, вештини и лични перформанси;
 • Можност за кариера во една од најиновативните компании во Македонија.
 
Ако сакаш да станеш дел од тим составен од професионалци, испрати твое CV преку полето Аплицирај со наслов: ‘Copywriter & Social media manager’ најдоцна до среда 24-ти октомври 2018.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде