Vrabotuvanje.com - Инженер за квалитет - Струмица - Adient Automotive
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за квалитет

Струмица

Рок за пријавување:

 • Adient Automotive

Adient is one of the world's largest global automotive seating suppliers, supporting all major automakers in differentiating vehicles through superior quality, technology and performance. With 75,000 employees, the company operates 230 manufacturing & assembly plants in 33 countries and a leading position in China. Adient is the global leader in the $60 billion market for automotive seating. 
 
Adient is an independent, publicly traded corporation separated from Johnson Controls International.
We are Adient.
A rich heritage.
A passion for precision.
Meet automotive seating, reimagined.
 
Дали сакате да бидете дел од ова возбудливо искуство?
Приклучете се на нашиот тим!
 
Бараме професионалци за работа во нашата фабрика во Струмица за позицијата:
Инженер за квалитет
 
 
Квалификации:
 • Високо образование од областа на техничките науки
 • Најмалку 2 години работно искуство (предност автомобилска индустрија)
 • Познавање на Англиски јазик 
 • Солидно познавање на Microsoft Excel, Microsoft Word, Outlook
 
Одговорности:
 • Подготвува и одржува план за контрола за делови и комплетни производи
 • Го надгледува ефективното користење на SPC во произодството и ги оценува резултатите
 • Изготвува студии за способност и ревизија на процесот
 • Изготвува Gage Studies (Gage R&R, Bias, Linearity and Stability) пред одобрување за тестирање на производството или после промена на производ (кога е применливо)
 • Ги користи алатките за квалитет за анализирање на процесите и подобрување на квалитетот на производите
 • Одговорно лице за контакт со клиентите
 • Подржува континуирано подобрување на сите процеси
 • Идентификува и користи соодветни статистички алатки и ги води и тренира членовите на тимот во користење на статистички апликации и техники
 • Активно учествува во импелементација на систем за квалитет
 • Активно учествува во сите внатрешни и надворешни проверки (аудити)
 • Одговорен е за имплементација и одржување на  Warranty System
 
Компетенции: 
 • Одлични комуникациски способности
 • Одлични организациски способности
 • Способност да поставува приоритети и да ги решава проблемите во зададени временски рамки 
 • Останува позитивен и смирен при работа под притисок
 • Способност да работи логично и систематски
 • Способност да ги мотивира вработените
 
Adient Automotive е посветен на еднаквост во вработувањето, диверзитет и инклузија во работната средина. За сите позиции бараме и машки и женски кандидати. Со нетрпение ја очекуваме вашата апликација. Ве молиме испратете ја преку полето Аплицирај.
 
За подетални информации обратете се на тел. 034 369 429
 
Со аплицирање на огласите за вработување од страна на Adient Automotive Strumica, вие станувате дел од нашата датабаза на кандидати. Доколку не сакате да бидете дел од нашата датабаза, ве молиме нагласете во самата апликација.
 
Огласот е отворен до 30ти Ноември 2018
Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде