Vrabotuvanje.com - Доктор - Скопје - ПЗУ Систина Офталмологија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 

“Систина Офталмологија“ е најголемата и најмодерна приватна болница во регионот и е пример за успешна приказна во здравствениот сектор со медицински услуги според најсовремените протоколи во лекувањето на пациентите. Врвниот медицински тим користејќи современи методи и техники им стои на располагање на пациентите 24 часа во денот, 7 дена во неделата. 


Поради проширување на својот тим, Систина Офталмологија објавува оглас за вработување на доктор со интерес за специјализација по офталмологија:

ДОКТОР

 

Потребни квалификации:

  • Завршен Медицински факултет
  • Постигнат просек над 8
  • Положен државен испит 
  • Интерес за специјализација по офталмологија
  • Добро познавање на англиски јазик
  • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност

 

Личен профил:

  • Организираност и одговорност
  • Одлични комуникациски вештини
  • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите
  • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

 

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и Сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика, преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака „За оглас за Доктор со интерес за специјализација по офталмологија“ 

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде