Vrabotuvanje.com - Креативен продуцент за интернет радио и интернет тв - Територија на Р.Македонија - ЗЕГИН ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Креативен продуцент за интернет радио и интернет тв

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • ЗЕГИН ДОО

ЗЕГИН ДОО како една од најуспешните и најголемите компании во Македонија, со најдобра инфраструктура и најголема  дистрибутивна мрежа, секогаш е во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нашето професионално семејство. Со цел зајакнување на  нашиот технички сектор, имаме потреба од вработување за следната позиција:


Креативен продуцент за интернет радио и интернет тв

 

Работни обврски:

 • Медиумски стратегии во интегрирани комуникации
 • Планирање и развој на секојдневно емитување
 • Истражување на сите сегменти во одредени дејности
 • Ефикасно управување со време и задачи
 • Одговорен за одржување на статусот на радио предавателот
 • Аудио рутирање 
 • Логистичко планирање и увид на престојните настани, специјални програми и елементи 
 • Снимање студиска програма 


Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование
 • Работа со Traktor и Serato софтвери
 • Работа со SHOUTtcast и ICEcast серверски платформи
 • Работа со CUBASE апликација
 • Работа со Sourcefabric

 

Ние нудиме:

 • Можност за кариера во една од најуспешните компании во Македонија
 • Средина во која се почитува и се наградува квалитетот
 • Шанса за постојан раст и развој
 
Доколку  сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре, Ве молиме испратете пропратно писмо и биографија на македонски јазик со ознака Креативен продуцент за интернет радио и интернет тв преку полето Аплицирај Само кандидатите кои во целост ги исполнуваат критериумите ќе бидат контактирани
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде