Vrabotuvanje.com - Асистент на продажба - Тетово - ЕУРО-ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на продажба

Тетово

Рок за пријавување:

  • ЕУРО-ФАРМ

Фармацевтската компанија ЕУРО-ФАРМ е основана во средината на 2000-та година, кога во Скопје е отворена првата аптека од ланецот аптеки ЕУРО-ФАРМ. Од тогаш до денес евидентен е постојан подем во развојот и унапредувањето на компанијата. Денес Еуро-фарм е компанија во чии склоп влегуваат 87 аптеки ширум Македонија и веледрогерија која е високорангирана според прометот со лекови на територијата на Р.Македонија. Бројот на вработени исто така е во постојан пораст. Во нашата компанија моментално се вработени 410 лица од најразличен профил (215 од нив се дипломирани фармацевти а останатите се фармацевтски техничари и друг технички персонал).

Активно сме вклучени и во подршка на научните и културните настани во Р.Македонија преку подршка на социо-хуманитарни акции и институции.

Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција

Асистент на продажба за работа во специјализирана продавница за издавање на ортопедски помагала Тетово
 
 

Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование
  • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
  • Работа со компјутери
 
Посакувани карактеристики:
  • Развиени комуникациски особини
  • Професионален и љубезен однос
  • Самоиницијативност и посветеност на работата

Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа на следната е-маил адреса преку полето Аплицирај со назнака за 
" Асистент на продажба".
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде