Vrabotuvanje.com - Дистрибутер - Скопје - Агрома
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Агрома

 

Агрома е македонска фирма која повеќе од  25 години гради успешно портфолио во областа на трговија со прехранбени суровини и полупроизводи.

Она што вистински го зајакнува успехот на фирматa од самите почетоци се чесноста и стабилноста во работењето, како и професионалниот однос кон вработените и клиентите.

Во моментот имаме потреба од проширување на нашиот тим на работна позиција:

Дистрибутер
За реонот на град Скопје

 

Опис на работни обврски:

 • Припрема на роба според издадена испратница,
 • Работа со рачен виљушкар,
 • Припрема, товарање и истоварање на роба за испорака,
 • Прием и распределување на продукти во магацин,

 

Работно време пон. до пет. од 8:30ч – 16:00ч.; 2 саботи во месецот се работни од 9:00ч – 14:00ч.
Пријавување и договор на определено работно време.

 

Квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Работно искуство на иста или слична работна позиција
 • Преферирана возрасна граница до 40 години (М)

 

Профил на личноста:

 • Од вработените покрај професионалното водење на работните обврски се очекува и:
 • Лојалност
 • Одговорност
 • Флексибилност
 • Тимска работа

 

Од наша страна ги исполнуваме сите законски обврски од Законот за работни односи:

 • Навремени плати
 • Надомест за надминати работни часови
 • Фер и пријателски однос

 

Доколку се пронаоѓате во работната култура на Агрома и ги исполнувате потребните квалификации, Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака „за оглас за Дистрибутер“. 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде