Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции - Скопје - Мактек Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции

Скопје

Рок за пријавување:

 • Мактек Дооел

Мактек Дооел е компанија од Република Македонија која се занимава со трговија на експлозиви, иницирачки средства, транспорт на експлозиви, минирање, бушење, ископ, транспорт.

Експлозивните материјали со кои тргува компaнијата се користат во рудници, каменоломи, пробивање на патишта, пробивање на тунели, минирање и уривање на разни видови карпи и објекти од јавен интерес, подводни детонации и други индустриски и јавни работи кои имаат потреба од ваков вид експлозивни продукти.

Нашиот подем се темели на професионалниот пристап и максималната посветеност на сите вработените во компанијата.

Мактек Дооел има потреба од следните работни позиции:

 

Геометар

1 (еден) извршител

Потребни квалификации:

 • ВСС
 • Пожелно претходно работно искуство
 • Претходно работно искуство на изведба на патишта и работа во каменоломи ќе смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутери
 • Возачка дозвола Б- категорија


Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата во висина од 30.000 денари
 • Договор на неопределено
 • Теренска работа

 

Градежен рударски инжинер
2 (два) извршители

 
 


Потребни квалификации:

 • ВСС
 • Пожелно претходно работно искуство
 • Претходно работно искуство на изведба на патишта и работа во каменоломи ќе смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутери

 
 
Опис на работното место:

 • Организирање на минирање и дупчење, спремање на скици за минирање и дупчење

 
Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата во висина од 30.000 денари
 • Договор на неопределено
 • Теренска работа

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биграфии може да ги испратат преку полето

Аплицирај со задолжителна назнака.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде