Vrabotuvanje.com - Агент за продажба - Скопје - АЛМА- М
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛМА- М

 
Објавува ОГЛАС за следната работна
 
2 Агенти за продажба за Скопје
 
 
 
 
Датум на објава: 8 Ноември 2018
Рок за пријавување до 20 Ноември 2018
Број на оглас: О-ФЦ-АП-181108-2
Сектор: Фронери – сладоледи
Локација / Регион: Скопје
Супервизор: Регионален менаџер за продажба во централна Македонија
 
 
Работни задачи:
 • Продажба и маркетинг со почитување и спроведување на стандарди и процедури за работа на Алма-М,
 • Грижа за производи по стандарди на компанијата, 
 • Грижа за купувачи на дадениот регион,
 • Следење и известување за активности на пазарот,
 • Грижа за наплата на побарувања,
 • Поддржува и гради тимски дух и решава проблеми во интерес на работењето, и други работи по опис на работно место.
 
Потребни квалификации и вештини:
 • Минимум завршено средно образование
 • Флексибилност за работа на терен
 • Одлична комуникација, преговарање и ориентираност кон деловни клиенти 
 • Професионално однесување
 • Организиран/а и аналитичен/а
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамичен/а, проактивен/а и насочен/а кон резултати
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Позитивен однос кон промени
 • Работа и познавање од компјутери (MS Office пакет)
 • Поседување возачка дозвола Б – категорија
 • Познавање на назначениот регион
 • Пожелно е познавање на англиски јазик
 
Потребно искуство:
 • Претходно работно искуство не е потребно
 
Сите што ги поседуваат горенаведените квалификации и вештини СЕ ПОКАНЕТИ ДА АПЛИЦИРААТ со нивната професионална биографија која може да ја достават преку полето Аплицирај со задолжителна назнака на бројот на оглас, во насловот на пораката.
 
 
 
Напомена:
 • Работниот однос се заснова на определено време од 3 месеци, период на докажување на способности, со можност за продолжување.
 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 • Апликациите без назнака на бројот на оглас, во насловот на пораката, НЕМА да бидат разгледани!
 • Дневно работно време е претпладне, од 08.00 до 16.00 часот, од понеделник до петок.
 • Паричниот износ на почетната нето плата за огласеното работно место изнесува 18.000,00 денари во првите 3 месеци, која понатаму ќе биде зголемена за додаток за работна успешност.
 • Рок во кој ќе се изврши изборот – доколку на огласов се пријават до 200 кандидати, изборот ќе се изврши во рок од 45 дена, од 201 до 500 кандидати, изборот се врши во рок од 90 дена и над 500 кандидати, изборот се врши во рок од 120 дена, по истекот на рокот за пријавување.
 • Ве молиме без телефонски јавувања
 
 
АЛМА-М ДООЕЛ Скопје е секогаш отворена за соработка со кандидати кои се вредни ентузијасти и сакаат да работат со тим кој секогаш е спремен за нови предизвици во иновативна и динамична околина.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде