Vrabotuvanje.com - Главен готвач - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Главен готвач

Скопје

Рок за пријавување:

 • Специјал

СПЕЦИЈАЛ е пекарско-слаткарска фирма со 29 годишна традиција, поради понатамошен развој објавуваме оглас за:
 
Главен готвач
 
Опис на работното место:
 • Се грижи за работењето на кујната согласно законските прописи и стандардите на Друштвото; 
 • Готвење на храна; 
 • Се грижи за имиџот и угледот на кујната 
 • Се грижи за праќање на нарачки за нова роба;
 • Одговорен е за ажурно водење на документацијата; 
 • Предлози за воведување нови производи и за укинување на постоечки производи; 
 • Се грижи за оптимални залихи на суровини и производи;
 • Се грижи за роковите на производите и суровините; 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование
 • Предходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 
Личен профил:
 • Вредна, креативна, педантна и организирана личност
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност
 • Способност за тимска работа
 
Ние  нудиме:
Динамична работна средина каде активно  се следи и поттикнува успехот во работењето, а напредокот во кариерата на вработените зависи од остварените  резултати.
 
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето Аплицирај, со задолжителна назнака на апликацијата “Готвач“. 
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде